سامانه پایدار:

طراحی سایت شال و روسری: با توجه به اینکه فروشگاه های آنلاین پوشاک سالانه یک صنعت چند میلیارد دلاری هستند در نتیجه یکی از محبوب ترین طیف های تجارت الکترونیک به شمار می آیند. با پیش بینی فروش تا سال 2022 به 713 میلیارد دلار و ظهور طبقات متوسط جهانی با درآمد قابل ملاحظه، تجارت بالقوه زیادی برای پول نقد وجود دارد با این حال طراحی سایت فروش شال و روسری موفق چیزی فراتر از خرید دامنه و درج آگهی است. یک فروشگاه موفق به طرحی که انتخاب می کنید، مارک تجاری، تنوع محصولات ، خدماتی که به مشتری ارائه می دهید و استراتژی های مختلف بستگی دارد.

اگر در حرفه تجارت الکترونیک تازه وارد هستید یا می خواهید در سال جدید شال و روسری را به سبد تجارت در حال رشد خود اضافه کنید پس این پست برای شما مناسب است. در این راهنما ما مراحلی را که باید برای شروع یک تجارت موفق فروش شال و روسری انجام دهید توضیح خواهیم داد. علاوه بر این می توانید برای راه اندازی و طراحی سایت فروش شال و روسری راحت تر و سریعتر از سامانه پایدار در این زمینه کمک بگیرید.

مرحله 1:

 • نوع فروشگاه خود را انتخاب کنید:

قبل از اینکه بتوانید محصولات خود را انتخاب کنید باید تصمیم بگیرید که کدام محصولاتی را می خواهید بفروشید. یک انتخاب درست باعث اطمینان از انتخاب محصولات و ایجاد برنامه تجاری کل در مورد نوع خریداران بالقوه ای است که می خواهید مورد توجه قرار دهید و در نهایت موفقیت شما را تضمین می کند.

مرحله 2:

 • محصولات فروشگاه خود را انتخاب کنید:

هنگامی که جایگاه خود را پیدا کردید زمان انتخاب محصولات خود فرا رسیده است. بازار پوشاک تقریباً بی نهایت است و شما می توانید مطمئن باشید که یک سری گزینه ها در فروشگاهی که می فروشید وجود دارد.

با این حال اگر وسوسه شدید که همه چیز را بفروشید این ممکن است باعث عدم موفقیت کسب و کار شما قبل از شروع کارتان شود. وقتی در حال راه اندازی یک فروشگاه آنلاین هستید همیشه توصیه می شود که کم و آهسته کار خود را شروع کنید و سپس پس از مدتی کسب و کار خود را توسعه دهید.

همانطور که می دانید مد و لباس مدام در حال تغییر و تحول است پس در ابتدا محصولاتی را انتخاب کنید که به راحتی قابل تغییر باشند مانند شال و روسری.


طراحی سایت شال و روسری


مرحله 3:

 • مدل تجاری فروشگاه آنلاین خود را انتخاب کنید:

اکنون که جایگاه خود را شناختید و در مورد انواع محصولاتی که می خواهید بفروشید ایده دارید وقت آن است که یک مدل کسب و کار را برای طراحی سایت فروش شال و روسری خود انتخاب کنید. چهار نوع مدل تجاری وجود دارد که فروشگاه های آنلاین پوشاک در آن ها قرار می گیرند:

 • چاپ برحسب تقاضا
 • برش و دوخت سفارشی
 • برچسب خصوصی

هر مدل تجاری مزایا و معایب خاص خود را دارد و انتخاب بین آن ها باید بر اساس هدف، بودجه و مهارت های کلی شما باشد.

بیایید هر یک از آن ها را با دقت بیشتری بررسی کنیم.

1. مدل تجاری چاپ برحسب تقاضا:

چاپ بر اساس تقاضا آسان ترین نوع مدل تجاری آنلاین لباس و همچنین ارزان ترین است. در حقیقت پیش بینی می شود که به تنهایی چاپ سفارشی تا سال 2025 به 10 میلیارد دلار فروش برسد.

اینها انواع فروشگاه هایی است که شما لوگو و طرح خود را روی لباس و یا محصول خالی چاپ می کنید و همه چیز به صورت خودکار انجام می شود.

در این نوع کسب و کار تنوع کافی در انواع و رنگ ها وجود دارد و هنگام خرید با تعداد کمی سفارش مقرون به صرفه ترین گزینه شما است.

بزرگترین اشکال این مدل این است که این نوع فروشگاه ها عموماً حاشیه سود کمتری دارند و گزینه های کمی در راه برچسب گذاری برندها، برچسب ها و سایر موارد پایان دهنده ارائه می دهند.

2. مدل تجاری برش و دوخت سفارشی:

این مورد بهترین گزینه برای شما که می خواهید برند خود را به بازار عرضه کنید می باشد.

این نوع مدل کسب و کار فروشگاه آنلاین برای شما است که می خواهید از ابتدا خط تولید خود را بسازید. یعنی شما همه کارها را می کنید از طراحی تا تولید و فروش.

بزرگترین مزیت در اینجا این است که شما در حال فروش چیزی بسیار منحصر به فرد هستید و می توانید آن را به دلخواه خود شخصی سازی کنید. با این حال مشاغل برش و دوخت سفارشی با مدیریت بسیار سختی نیز همراه هستند زیرا شما مسئول یافتن و هماهنگی سازندگان و تولیدکنندگان الگو، تهیه منابع خود و ... هستید.

3. مدل تجاری برچسب خصوصی:

مدل های تجاری دارای برچسب خصوصی در اصل نقطه میانی چاپ بر روی تقاضا و برش و دوخت هستند. آن ها سفارشی سازی بیشتری نسبت به مورد قبلی ارائه می دهند اما کار کمتری دارند و بودجه مورد نیاز آن ها نسبت به مورد دوم نیز کمتر است.

این نوع مدل زمانی مناسب است که شما لباس های خالی یا بدون برچسب لباس می خرید و سپس طرح یا برچسب سفارشی خود را قبل از فروش در فروشگاه خود اضافه می کنید. این امر می تواند بسیار مقرون به صرفه تر از چاپ در صورت تقاضا باشد زیرا شما می توانید با نرخ های بهتر برای خرید عمده مذاکره کنید.

متأسفانه اشکالاتی نیز در این مدل وجود دارد از جمله اینکه خودتان باید با مدیریت تکمیل و موجودی کالا کنار بیایید. با این وجود سیستم عامل هایی وجود دارند که به شما کمک می کنند روند کار را ساده کنید.

مرحله 4:

 • طراحی سایت فروش شال و روسری خود:

اولین چیزی که شما برای طراحی سایت خود نیاز دارید یک دامنه مناسب است. پیشنهاد می کنیم به محض اینکه ایده اصلی خود را پیدا کردید این کار را جداگانه از ابتدا خریداری کنید. پس از انتخاب دامنه و ایجاد سایت خود می خواهید مطمئن شوید که دامنه همچنان در دسترس است و برای این کار می توانید از سامانه پایدار کمک بگیرید.

ضمنا برای جلوگیری از کپی شدن برند خود، آن را همین الان از طریق تماس با شماره 02141858 (مشاورین آگاه) ثبت کنید. ثبت برندیکی از مهم ترین کارهایی هست که برای موفقیت کسب و کار خود نیاز دارید.

در مرحله بعدی شما می خواهید پلتفرم و سپس موضوع خود را انتخاب کنید (یا بالعکس). این یکی از مهمترین تصمیماتی است که هنگام ایجاد فروشگاه خود خواهید گرفت.

از آنجا که وب سایت شما طراحی و کاربرپسند بودن آن به اندازه محصولی که می فروشید مهم است نباید در انجام آن عجله کرد. اگر بودجه لازم برای استخدام طراحان یا زمان آموزش وردپرس به خود را ندارید پس می توانید از ما در طراحی سایت فروش شال و روسری خود کمک بگیرید.

مرحله 5:

 • راه اندازی فروشگاه آنلاین خود:

به محض این که محصولات شما در محل قرار گرفتند، برنامه کاری تنظیم شد، محصولات مرتب شدند و سایت به پایان رسید وقت آن است که فروشگاه شال و روسری آنلاین خود را راه اندازی کنید. در اینجا برخی از نکات راه اندازی برای کمک به شما در شروع کار آورده شده است.


طراحی سایت فروش شال و روسری


 • استراتژی راه اندازی خود را مشخص کنید:

آیا قصد دارید تبلیغی را انجام دهید؟ از پایگاه داده ایمیل موجود برای فشار دادن پیام رسان های تیزر استفاده می کنید؟ از هر استراتژی که تصمیم می گیرید آن را در برنامه خود داشته باشید تا هنگام راه اندازی مرحله به مرحله اجرا شود. این باید شامل کارهایی مانند تصحیح و تست عملکرد کل فروشگاه شما قبل از راه اندازی باشد.

 • حساب های اجتماعی خود را آماده کنید:

قبل از راه اندازی سایت خود از تنظیم و آماده بودن صفحات حساب اجتماعی خود اطمینان حاصل کنید. در واقع اینها را قبل از شروع بزرگ خود داشته باشید. این به شما این امکان را می دهد که تبلیغات اجتماعی خود را با راه اندازی تبلیغ کنید و فروشگاه جدید خود را به دنبال افرادی که در حال رشد هستند بازاریابی کنید.

 • استراتژی و اتوماسیون بازاریابی ایمیل خود را در محل خود داشته باشید:

اطمینان حاصل کنید که همه ایمیل های اتوماسیون شما تنظیم شده و آزمایش شده اند و برای سه ماه اول خود یک استراتژی بازاریابی ایمیل طراحی کرده اید.

 • اطمینان حاصل کنید که حساب های Google Analytics و Google Ads شما تنظیم شده اند:

در مرحله بعدی باید اطمینان حاصل کنید که قبل از راه اندازی حساب های Google Ads و Google Analytics خود را تنظیم کرده اید. این امکان را برای شما فراهم می کند تا در زمان راه اندازی خود به زمان واقعی بازدید از فروشگاه خود ردیابی کنید و از طریق تبلیغات SERP ترافیک را هدایت کنید.

مرحله 6:

 • مراجعه به فروشگاه آنلاین خود:

آخرین مرحله مراجعه به فروشگاه و تست آن است. بزرگترین عوامل ترافیک بازاریابی از طریق ایمیل، PPC، بازاریابی محتوا، پست های مهمان در شبکه های اجتماعی در وبلاگ های معروف و تأثیرگذارها هستند.

برای یک فروشگاه جدید بدون نام تجاری، SEO یا لیست پایگاه داده ایمیل ایجاد شده در Google و شبکه های اجتماعی (به ویژه فیس بوک و اینستاگرام) می خواهید.

اگرچه کمپین های ترافیکی مهمترین عامل موفقیت در تجارت آنلاین لباس شما هستند اما نیازی نیست که به نظر می رسد دلهره آور باشد. با استفاده از برنامه هایی مانند تقویت کننده ترافیک می توانید سخت کوشی را تحویل دهید بنابراین می توانید بر روی انجام سفارشات جدید خود و ایجاد ترافیک تجارت الکترونیکی با بهینه سازی تبلیغات در زمان واقعی متمرکز شوید.

مزایای طراحی سایت فروش شال و روسری:

امروزه اینترنت نحوه خرید ما را تغییر داده است. با توجه به افزایش مزایای خرید آنلاین امروزه بسیاری از افراد خرید وسایل را به صورت آنلاین نسبت به وسایل معمول مراجعه به فروشگاه ها ترجیح می دهند. در خرید آنلاین انواع مختلفی را پیدا می کنید که می توانید انتخاب کنید. در زیر دلایل اصلی ترجیح بسیاری از افراد به خرید آنلاین آورده شده است.

 • قیمت های بهتر و رقابتی تر

از آنجا که محصولات را مستقیماً از فروشنده دریافت می کنید بدون درگیر کردن شخص ثالث دیگری قیمت های مقرون به صرفه و بسیار خوبی را پیدا خواهید کرد.

بیشتر فروشگاه های آنلاین نیز دارای تخفیف و جشنواره های متنوعی هستند. 

 • تنوع بیشتر

انتخاب های آنلاین جذاب است. شما می توانید محصولات و مارک های مختلف را از فروشندگان مختلف در یک مکان پیدا کنید. شما می توانید تمام جدیدترین روندها را حتی بدون نیاز به صرف هزینه خود برای کرایه مشاهده کنید. شما این فرصت را دارید که بدون محدودیت از تمام خرده فروشان کشورهای مختلف خرید کنید. همچنین اندازه و رنگ انتخاب زیادی وجود دارد و سهام بسیار زیادی است.


طراحی سایت شال و روسری


 • راحتی بیشتر

یکی از بهترین مزایای خرید آنلاین راحتی است. هیچ مکان دیگری نیست که بتوانید حتی در اواخر شب با خیال راحت خرید کنید. لازم نیست در صف انتظار یک دستیار فروشگاه باشید تا بتواند در خریدها به شما کمک کند. با فروشگاه های آنلاین می توانید در هر زمان که بخواهید خرید کنید تا تجربه خرید عالی را برای شما فراهم کند.

 • بدون ایجاد مزاحمت در هنگام خرید

اکثر مردم مکان های شلوغ را هنگام خرید دوست ندارند. منطقه شلوغ باعث می شود مردم در خرید خود عجله کنند. به دلیل ازدحام مردم هنگام خرید فروشگاه ها تمایل به گرفتگی و بوی بد آزار دهنده دارند. بیشتر از این پارکینگ نیز به یک مشکل بزرگ تبدیل می شود. با انجام خرید آنلاین می توانید از همه این مسائل جلوگیری کنید.

 • مقایسه قیمت

مقایسه و تحقیق درباره موارد و قیمت آن ها در خرید آنلاین بسیار ساده تر است. شما همچنین می توانید نظرات و اطلاعات خود را با سایر افرادی که خرید می کنند و تجربه استفاده از یک قطعه خاص یا حتی فروشنده را دارند به اشتراک بگذارید.

 • هزینه های کمتر

در بیشتر مواقع وقتی تصمیم می گیرید شخصاً از فروشگاه بازدید کنید ممکن است در نهایت هزینه های زیادی را نسبت به آنچه برنامه ریزی کرده اید هزینه کنید. این همچنین با هزینه های دیگر برای مواردی مانند حمل و نقل، غذا خوردن در خارج از خانه همراه است و همچنین خریدهای بیشتری وجود دارد. اما اگر می خواهید از بروز همه این ها جلوگیری کنید می توانید خرید آنلاین را امتحان کنید، این همه هزینه شما را پس انداز می کند.

 • پیدا کردن راحت تر محصولات مورد نظر

 یافتن یک محصول در اینترنت بسیار آسان تر از این است که در فروشگاه محلی خود به دنبال آن بگردید. شما می توانید خرید خود را بصورت آنلاین سفارش دهید و آن را به درب منزل تحویل بگیرید.