دریافت اینماد را نباید برای راه‌اندازی فروشگاه‌های آنلاین نادیده بگیرید. اینماد که به‌ عنوان نماد اعتماد الکترونیکی معرفی می‌شود از جمله عوامل بسیار مهم برای توسعه تجارت الکترونیکی به شمار می‌آید. به هر حال شما برای راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی یا هر نوع سایت دیگری که خدمات به خصوصی را در سایت به فروش می‌رسانید به اعتماد مشتریان نیاز دارید و در ‌این ‌بین، اینماد بهترین گزینه محسوب می‌شود تا بتوانید خدمات سایت خود را تضمین کنید. با سامانه طراحی سایت پایدار وب همراه باشید.

اینماد چیست؟

اینماد که توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک و زیر نظر وزارت صنعت و معدن به انواع فروشگاه آنلاین و کسب و کارهای اینترنتی تعلق می‌گیرد، با ضوابط تعیین شده یک نوع برچسب دیجیتالی معرفی می‌شود و شما می‌توانید اینماد را یک مجوز در نظر بگیرید که به قانونی بودن فعالیت شما نیز اشاره واضحی می‌کند و برای جلب اعتماد در حال حاضر بهترین گزینه به شمار می‌آید.   

دریافت اینماد برای وب سایت چه منفعتی دارد؟


اهمیت دریافت اینماد و استفاده برای وبسایت اینگونه محرز می‌شود که صلاحیت سایت تأیید می‌شود و با احراز هویت کامل به صورت قانونی می‌تواند فعالیت خود را ادامه دهد. به هر حال اینماد زمانی که هویت مالک مشخص باشد، صلاحیت آن را تأیید می‌کند و به مدت دو سال اعتبار آن را صادر می‎کند که البته، بخاطر نظارت بر عملکردهای اصلی وب‌سایت و جلوگیری از تخلفات احتمالی در کنار رسیدگی به شکایات مصرف‌کنندگان، امروزه اینماد را یکی از مهم‌ترین عوامل برای تضمین محصولات یک وب‌سایت می‌شناسند.

 عمدتاً بسیاری از مشتریان در زمان استفاده از خدمات هر نوع سایتی در ابتدا به دنبال نماد اعتماد الکترونیک هستند. این نکته را باید در نظر بگیرید که اینماد می‌تواند به افزایش نرخ بازدید و ترافیک سایت نیز کمک کند. این‌چنین است که فروشگاه اینترنتی به سود و فروش بیشتر دست پیدا خواهد کرد.

شرایط دریافت نماد اعتماد الکترونیک برای وب‌سایت

حال که با اهمیت دریافت نماد اعتماد الکترونیک برای وب‌سایت آشنا شده‌اید، بهتر است بدانید که شرایطی نیز برای دریافت اینماد وجود دارد. این شرایط باعث می‌شود که وب‌سایت شما بتواند خدمات خود را به‌صورت ایده‌آل‌تری به فروش برساند.

خرید و فروش محصولات

در ابتدا بهتر است بدانید که اینماد تنها می‌تواند مناسب فروشگاه‌های آنلاین باشد؛ چرا که در این فروشگاه خرید و فروش رخ می‌دهد و معمولاً آن دسته از وب‌سایت‌هایی که به تبلیغات و معرفی محصولات گوناگون می‌پردازند، عمدتاً به دریافت نماد اعتماد الکترونیک نیازی ندارند. همچنین بهتر است بدانید که حداقل یک محصول در سایت شما برای فروش باید وجود داشته باشد تا بتوانید از نماد اعتماد الکترونیک استفاده کنید.

درج کامل اطلاعات محصول در سایت

شرط بعدی برای دریافت اینماد این است که شما اطلاعات کامل محصولات خود را به درستی در سایت مورد نظر تعریف کنید. نام محصول، قیمت و موارد مهم دیگر در وب سایت شما به صورت کامل درج شده باشد تا بتوان از اینماد در این وبسایت استفاده کرد. محصولی شما برای فروش خود به اطلاعاتی مناسب نیاز دارد.

شرایط صاحب امتیاز دامنه

اعتبار دامنه سایت، به نام هر فردی که باشد باید برای دریافت اینماد اقدام کند و به جز صاحب امتیاز دامنه، فرد دیگر قادر به اقدام برای درخواست اینماد نخواهد بود. خاطر نشان می‌کنم، سن متقاضی برای دریافت نماد اعتماد الکترونیک نیز باید 18 سال به بالا باشد و کارت خدمت سربازی نیز برای آقایان الزامی نیست.

چگونه اینماد را دریافت کنیم؟


برای دریافت اینماد که اهمیت بالایی برای وب‌سایت دارد در ابتدا باید به enamad.ir مراجعه کنید. مراحل ثبت نام به‌ صورت تماماً اینترنتی انجام می‌پذیرد و به همین دلیل جای هیچ‌گونه نگرانی نیست. زمانی که به سایت مورد نظر مراجعه می‌کنید، باید ثبت‌نام و سپس مشخصات وب‌سایت خود را وارد کنید. بعد از درج اطلاعات و مشخصات کامل نوبت به ارسال مدارک می‌رسد و هزینه مورد نظر را نیز باید به‌صورت آنلاین پرداخت کنید. در پایان ایمیلی بابت تأیید صلاحیت و ردصلاحیت شما ارسال خواهد شد.

 در صورت صلاحیت بعد از 2 روز، اینماد صادر می‌شود و بهتر است بدانید که نماد اعتماد الکترونیک تنها 2 سال اعتبار دارد و ستاره‌های نماد نیز کیفیت و عملکرد سایت شما را نشان می‌دهند. علاوه بر وب‌سایت در شبکه‌های اجتماعی نیز از اینماد می‌توان استفاده کرد. 

سخن پایانی

در مورد اهمیت دریافت اینماد برای وبسایت، در این مقاله از سامانه طراحی سایت پایدار وب با شما صحبت کرده‌ایم. در حال حاضر استفاده از انواع محصولات اینترنتی به دلیل کیفیت و قیمت مناسبی که دارند، بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته‌اند، اما مشتریان برای اعتماد و سپس خرید از سایت به یک مرجع معتبر نیاز دارند که خدمات و کیفیت محصولات و روند قانونی خرید و فروش وب‌سایت را تأیید و تضمین کند. در این میان، اینماد یک گزینه ایده‌آل و البته بسیار مطمئن به‌شمار می‌آید. 

با وجود نماد اعتماد الکترونیک، مشتریان مطمئن هستند که مرجعی برای نظارت و پیگیری شکایت‌های آن‌ها وجود دارند و با خیال آسوده و راحت می‌توانند خرید آنلاین و اینترنتی خود را انجام دهند. در مورد شرایط و نحوه دریافت نماد اعتماد الکترونیک نیز با شما سخن گفتیم تا در اسرع وقت نسبت به دریافت آن اقدام کنید.