سامانه پایدار:

امروزه با توجه به رونق کسب و کارهای آنلاین یکی از مواردی که مورد توجه کاربران قرار گرفته است خرید موبایل به صورت آنلاین است و اگر شما یک فروشنده موبایل هستید برای ورود به این صحنه حتما باید اقدام به طراحی سایت فروش موبایل کنید. چه در تعمیر تلفن های همراه تخصصی باشید و چه در فروش، فروشگاه آنلاین شما نه تنها باید پاسخگو باشد بلکه باید مورد توجه خریداران نیز قرار بگیرد یعنی باید کاربر پسند باشد. 

ویژگی های طراحی سایت فروش موبایل

اگر قصد دارید تجارت خود را بصورت آنلاین آغاز کنید یا فروشگاه اینترنتی دارید که می خواهید آن را به سطح بالاتری برسانید باید اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما تجربه ای یکپارچه را با سایت شما داشته باشند. این بدان معنی است که سایت شما باید دارای ویژگی هایی مانند سرعت خوب، جستجوی آسان، تصاویر با کیفیت و طراحی مناسب و رسپانسیو برای موبایل و ... باشد.


فروشگاه آنلاین موبایل


  • طراحی خوب:

یک فروشگاه آنلاین با طراحی خوب باعث می شود بازدیدکنندگان سایت شما به راحتی به دنبال آنچه می گردند باشند. اهمیت سرعت وب سایت تجاری اغلب نادیده گرفته می شود اما سرعت وب سایت یکی از عوامل اصلی موفقیت تجارت الکترونیکی است.

یک وب سایت با طراحی نامناسب باعث دلسرد شدن و حواس پرتی کاربران شما قبل از اینکه تصمیم به خرید بگیرند می شود. سایت خود را برای مشتریانتان برای پیدا کردن آنچه که آن ها به دنبال آن هستند آسان کنید.

  • ایجاد فرآیند پرداخت آسان:

تجربه تسویه حساب توسط مشتریان شما باید تا حد ممکن آسان و راحت باشد. سبدهای خرید رها شده مهمترین مشکل یک فروشگاه آنلاین است. در سامانه پایدار به رایگان میتوانید درگاه آنلاین داشته باشید حتی بدون ای نماد!

  • پیشنهاداتی برای ایجاد فرآیند پرداخت آسان:

اجازه پرداخت به عنوان کاربر مهمان: وقتی شما مشتری را مجبور به ساخت حساب کاربری در سایت کنید در واقع بین او و خریدش مانعی را ایجاد کرده اید. با اجازه دادن به میهمانان برای انجام خرید در سایت خود بدون اینکه آن ها را به ثبت نام برسانید مسیر مشتری های خود را برای انجام خرید راحت کرده اید.

نمایش تمام هزینه ها پیش از پرداخت: رایج ترین دلیل افرادی که در طی مراحل پرداخت از سبد خرید خود خارج می شوند این است که هزینه های اضافی (حمل و نقل، مالیات و ...) را بیش از حد بالا می دانند. قبل از پرداخت تمام اطلاعات قیمت گذاری را از قبل نشان دهید در این صورت مشتریان شما غافلگیر نخواهند شد.


طراحی سایت فروش موبایل


طراحی صفحات پرداخت ساده: شما نمی خواهید مشتریانتان حواسشان پرت شود و صفحه پرداخت شما را ترک کنند بنابراین مواردی مانند هدر یا سربرگ و گزینه های منوی خود را در طی مراحل پرداخت حذف کنید.

  • ایجاد گزینه های پرداخت چندگانه:

اگر به مشتریان فرصتی داده شود تا با استفاده از روشی که ترجیح می دهند هزینه پرداخت کنند احتمال خرید آن ها بیشتر خواهد شد. به همین دلیل مهم است که شما به مشتریان احتمالی خود اجازه دهید مجموعه ای از گزینه های مختلف پرداخت را انتخاب کنند.

  • تصاویر و توضیحات خوب محصول:

این مورد در طراحی سایت فروش موبایل بسیار مهم است. در یک فروشگاه فیزیکی مشتری می تواند وارد آنجا شود و محصولات شما را از نزدیک ببیند و حتی ممکن است یک نسخه ی نمایشی را امتحان کند و کاملاً از کیفیت محصول شما آگاه شود اما یک خریدار آنلاین این فرصت را ندارد. آن ها عمدتا به دو چیز اعتماد می کنند: عکس و توضیحات. اگر در هرکدام از آن ها مناسب نباشند ممکن است مشتری از خرید خود منصرف شود.

  • طراحی رسپانسیو:

گرچه ممکن است هنوز زمان آن نرسیده است که کسب و کار شما برای تهیه برنامه تلفن همراه خود هزینه کند اما هیچ دلیلی وجود ندارد که وب سایت شما برای استفاده در تلفن همراه بهینه نشود خصوصاً از آنجا که امروزه اکثر خرید ها از طریق تلفن و تبلت انجام می شود.

این روزها تقریباً هر شرکت طراحی وب سایت و ارائه دهنده فروشگاه آنلاین قادر به راه اندازی یک سایت مناسب سازی شده برای موبایل مطابق با سایت دسکتاپ استاندارد شما است.

طراحی رسپانسیو همان چیزی است که باعث می شود سایت شما به اندازه طراحی در دسکتاپ سازمان یافته و خوانا به نظر برسد و مهم نیست که کاربر با چه اندازه ای آن را مشاهده می کند. کلیه قالب های سامانه پایدار ریسپانسیو هستند.

  • CTA

CTA یک ترفند روانشناختی است که امروزه بسیار موثر است. اگر راهی سریع برای بازدید خرید و فروش از طریق ترافیک وب خود ارائه دهید احتمال تبدیل شدن آن ها به فروش به شدت افزایش می یابد. این اقدام خرید می تواند به سادگی ثبت نام در خبرنامه شما، وارد کردن آدرس ایمیل برای دریافت کوپن بازدید کننده برای اولین بار یا صرفاً ادامه دادن به صفحه بعدی برای از سرگیری مرور باشد. این خرید باید به صورت فراخوان برای اقدام یا CTA انجام شود. CTA باید به صورت یک دکمه (به ویژه در یک تلفن همراه) ارائه شود که اقدامات مشخص را بیان کند. برای مثال دکمه هایی مانند "ثبت نام رایگان" ، "بیشتر بیاموزید" ، "اشتراک" ، "شروع به کار" و موارد دیگر.

ما همواره توصیه می کنم CTA ها را تا آنجا که می توانید ساده و سرراست طراحی کنید. CTA خود را در نزدیکی بالای صفحه اصلی خود قرار دهید تا بازدید کنندگان سایت شما برای یافتن آن نیازی به انجام کارهای دشوار نداشته باشند.  • تبلیغات ویژه:

ارائه دوره ای کالاهای خود با نرخ کاهش یافته (دارای تخفیف) به معنای از دست دادن سود نیست. در واقع تخفیف خوب باعث تحریک فروش بیشتر می شود. این یک تجارت برد/برد است و مشتریان شما محصولی را که می خواهند و از آن راضی هستند با قیمت مناسب تر دریافت می کنند (که به خودی خود یک پیروزی بزرگ برای شما محسوب می شود زیرا باعث تکرار تجارت فروش محصولات شما می شود). حداقل یک معامله دیگر و در بهترین حالت انبوهی از مشتریان جدید و وفادار به شما پیشنهاد می شود زیرا خریدار راضی شما را به دوستانشان توصیه می کند.

این تبلیغات باید متناسب با فروشگاه و محصول شما باشد. خوشبختانه تعداد زیادی گزینه در این قسمت وجود دارد و توصیه می شود چندین نوع تبلیغات را امتحان کنید تا ببینید که چقدر خوب هستند.

ضمنا، شما میتوانید جهت جلوگیری از سواستفاده از نام تجاری خود برند موردنظر خود را ثبت کنید. با کلیک روی این لینک میتوانید به رایگان استعلام ثبت برند خود را بگیرید.

برای شروع ساخت وبسایت فروشگاه آنلاین خود در سامانه پایدار، روی این لینک کلیک کنید یا با شماره 02125917699 در تماس باشید.