پیلارکلاستر یکی از مهمترین مدل‌های کاربردی معماری تولید محتوا است. اهمیت تولید محتوا برای بالا بردن ترافیک و بازدید بیشتر سایت بسیار بالاست. امروزه بسیاری از سایت‌ها معماری محتواهای خود را تغییر داده و از پیلارکلاستر استفاده می‌کنند. این روش باعث می‌شود کاربران بیشتری به سایت شما سر بزنند. تولید محتوای خوشه‌ای یا پیلارکلاستر نیاز به آموزش‌های لازم دارد.‌ برای اطلاعات بیشتر در این زمینه این مطلب  از سامانه طراحی سایت پایدار وب را تا انتها بخوانید.

آشنایی با پیلار کلاستر

صفحات پیلار یا همان ستون‌ها به صفحاتی می‌گویند که اطلاعات کلی را در مورد یک موضوع بیان کنند. یک صفحه پیلار باید به صورتی طراحی شود که تمامی جنبه‌های یک موضوع را درون خود جای دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در صفحات پیلار می‌توان به لینک‌هایی که در صفحات وجود دارد، مراجعه کرد. گستردگی صفحات پیلار اهمیت زیادی داشته و این صفحات باید بتوانند به تمامی سوالات ذهن کاربر پاسخ کامل و جامعه بدهند. یک صفحه پیلار باید به صورتی طراحی شود که با مراجعه کاربر به این صفحه، مطالب بسیار خوانا و مفید در اختیار او قرار گیرد.‌ طراحی صفحه پیلار کار آسانی نیست و برای طراحی آن باید حتماً آموزش‌های لازم را ببینید.

کلاستر یا خوشه شامل صفحات می‌شود که موضوعات جزئی‌تر و با عبارت‌های کلیدی طولانی‌تر را در سایت قرار می‌دهد. صفحات پیلار برای موضوعات کلی و صفحات کلاستر برای لینک‌سازی استفاده می‌شوند. این لینک‌ها داخل صفحات پیلار قرار گرفته و ساختار آن را کامل می‌کنند. این نقش کلاستر باعث شده که نام صفحات کمکی نیز به آن اطلاق شود. صفحات کلاستر کمک می‌کنند که بخش‌های بیشتری از موضوع اصلی درون سایت قرار گرفته و مزیت‌های زیادی داشته باشد.چرا پیلار و کلاستر اهمیت دارند؟


طبق آمار به دست آمده اکثر جست‌وجوهایی که درون گوگل انجام می‌شود شامل چهار کلمه هستند. به همین دلیل وقتی رفتار کاربران برای جستجو تغییر کرده باید تولید محتوا هم تغییر پیدا کند. زمانی که افراد با استفاده از کلمات کلیدی طولانی به دنبال یک جستجوی دقیق‌تر هستند باید از یک روش مناسب برای تولید محتوا استفاده کرد. بهترین روش برای تولید محتوا استفاده از صفحات پیلار و کلاستر است. این صفحات به ما کمک می‌کنند که تکنیک‌های بهتری را برای تولید محتوا استفاده کنیم و روش‌های قدیمی را کنار بگذاریم. 

تولید محتوای خوشه ای چیست؟

تا قبل از اینکه کاربران در جستجوی خود تغییر رفتار داشته باشند، مدیران سایت تلاش می‌کردند که سایت خودشان در یک کلمه کلیدی خلاصه شود. این کار  باعث می‌شد کاربران نتوانند به راحتی مطلب موردنظر خود را پیدا کنند. استفاده از تکنیک محتوای خوشه‌ای یا کلاستر این مشکل را حل خواهد کرد‌. با استفاده از تکنیک کلاستر می‌توان موضوعات گسترده و ارزش‌مندی را انتخاب کرد و بر اساس آن محتوایی زیادی را تولید نمود. این محتواها مربوط به موضوع اصلی بوده و با یکدیگر در ارتباط هستند. می‌توان با استفاده از لینک‌سازی صفحات گوناگون این محتواها را به یکدیگر متصل کرد.

 برای این کار باید اطلاعات کامل درباره نحوه تولید محتوا و انکرتکست سازی را داشته باشید.‌ این که در هر محتوا چه لینک‌هایی را قرار دهید که موضوعات را به یکدیگر متصل کند اهمیت زیادی دارد.‌ با این کار وقتی یک کاربر در گوگل دنبال موضوعی می‌گردد، می‌تواند با استفاده از ارتباط صفحات، سریع‌تر به هدف خود برسد. ‌این معماری باعث شده که کاربران برای جستجو و پیدا کردن مطالب از طریق گوگل بیشتر به سمت سایت‌های بروند که این روش را انتخاب کرده‌اند. این شیوه یک روش کارآمد برای دریافت مطالب در حوزه‌های مختلف است. محتوای خوشه‌ای یکی از مناسب‌ترین روش‌ها برای تولید محتوا در سایت‌های مختلف است.

فواید تولید محتوای خوشه ای


تولید محتوای خوشه‌ای اهمیت بسیار زیادی داشته و یکی از انواع معماری‌های محبوب وبسایت محسوب می‌شود. این نوع محتوا‌نویسی فواید بسیار زیادی دارد. یکی از فواید آن بهبود سئوی سایت شما است. از فواید دیگر آن می‌توان به بهبود جایگاه صفحات سایت اشاره کرد. زمانی که شما از روش پیلار و کلاستر برای تولید محتوا استفاده کنید، صفحات اصلی سایت شما جایگاه مناسبی به دست می‌آورند. دلیل جایگاه مناسب آنها لینک‌دهی از طریق صفحات مختلف به یکدیگر است. 

از فواید دیگر محتوانویسی خوشه‌ای می‌توان به بهبود تجربه کاربری اشاره کرد. صفحات پیلار و کلاستر به کاربران بازدیدکننده کمک می‌کنند تا تمامی موضوعات مرتبط درباره یک مطلب را به راحتی در سایت شما پیدا کنند. کاربران با مراجعه به سایت شما نه تنها موضوع هدف خود را به دست می آورند، بلکه اطلاعات بیشتری را نیز به دست خواهند آورد. این موضوع باعث می‌شود که تجربه کاربر افزایش زیادی پیدا کرده و سایت شما کمک زیادی به او بکند.

غنی سازی محتوا با ساخت پیلار کلاستر در وبسایت

از فواید دیگر می‌توان به ایجاد اعتماد و کسب اعتبار از طریق تولید محتوا اشاره کرد. زمانی که شما یک محتوای جامع را در سایت خود قرار می‌دهید، اطلاعات زیادی به کاربران ارائه می‌کنید.‌ این کار باعث می‌شود که کاربران به شما اعتماد زیادی داشته باشند و شما یک منبع قابل اعتماد برای آنها محسوب می‌شوید. از فواید دیگر پیلار وکلاستر می‌توان به افزایش فروش در یک سایت اشاره کرد.زمانی که صفات پیلار و کلاستر باعث افزایش بازدیدکنندگان سایت شما شوند خرید سایت شما افزایش پیدا می‌کند. 

تیم پشتیبانی و فروش شما می‌تواند به راحتی این صفحات را برای پاسخگویی به سوالات خریداران مورد استفاده قرار دهند. تمام این موارد ذکر شده باعث شده که امروزه از این صفحات برای تولید محتوا استفاده شود. وجود صفحات پیلار و کلاستر در سایت شما می‌تواند ارزش و اعتبار سایت شما را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

سخن پایانی

همانطور که از مطالب بالا متوجه شدید صفحات پیلار و کلاستر و تولید محتوا خوشه‌ای اهمیت بسیار زیادی دارد. شما با استفاده از این صفحات و تولید محتوا به این روش می‌توانید اطلاعات جامع و کامل به مشتریان خود ارائه دهید. کاربران با مراجعه به سایت شما می‌توانند از اعتماد زیادی برخوردار شده و اطلاعات زیادی از سایت شما دریافت نمایند. برای اطلاعات بیشتر درباره این موضوع می‌توانید با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید. همکاران ما اطلاعات کامل را در این زمینه داشته و در اختیار شما قرار می‌دهند. شما می‌توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.