وب اپلیکیشن یک نرم افزار است که وب سایت و اپلیکیشن‌های موبایل ترکیب شده و آن را به دست آورده‌اند. وب اپلیکیشن دارای کاربردهای زیادی است و طراحی آن نیز با توجه به همین کاربردها انجام می‌شود‌. از مهمترین ویژگی‌های آن می‌توان به ساختار یکپارچه آن اشاره کرد. علاوه بر ساختار یکپارچه برای استفاده از آن باید حتما به اینترنت دسترسی داشته باشید‌. در ادامه به این مقاله آموزشی از سامانه طراحی سایت پایدار، توضیحات بیشتر آن می‌پردازیم.

آیا وب اپلیکیشن برای اجرا به نرم  ‌افزارهای جانبی نیاز دارد؟

وب اپلیکیشن به‌راحتی و به‌صورت مستقل قابل استفاده است. شما با جستجوی آن در صفحه گوگل هم می‌توانید از این وب استفاده نمایید. برای اجرای آن نیازی به نرم‌افزار دیگری نیست و این اهمیت زیادی برای کاربران دارد. ‌اینکه یک وب بتواند به راحتی در دسترس باشد و اطلاعات ذخیره شما هم در آن وجود داشته باشد، بسیار کاربردی است. این وب هیچ فضایی را مانند اپلیکیشن‌های دیگر از موبایل و تبلت شما اشغال نمی‌کند.

آیا وب اپلیکیشن نیاز به اینترنت دارد؟


برای استفاده از نرم‌افزارهای تحت وب باید حتما به اینترنت دسترسی داشت. از آنجایی که اکثر مناطق کشور ما دارای اینترنت هستند استفاده از این نرم‌افزارها به‌راحتی امکان‌پذیر است. اگر شما در یک مکانی قرار داشتید که دسترسی شما به اینترنت قطع بود، می‌توانید از داده‌های ذخیره خود استفاده کنید. نرم‌افزار تحت وب برای شما بازخواهد شد؛ اما امکان برقراری ارتباط با کسی را ندارید.

 شما می‌توانید اطلاعاتی که از قبل در آن ذخیره کرده‌اید را مشاهده نمایید. این نرم‌افزارها به آسانی قابل استفاده هستند و کار با آن‌ها دشوار نیست. هر یک از انواع این نرم‌افزارهای تحت وب را می‌توانید با توجه به نیاز خودتان روی گوشی یا تبلت خود نصب نمایید. پس فراموش نکنید اگر خواستید از این گونه نرم‌افزارها استفاده نمایید باید ابتدا دسترسی به اینترنت را چک نمایید. 

وب اپلیکیشن باعث افزایش سئو سایت می ‌شود

سئو سایت اهمیت زیادی برای افزایش رتبه و فروش دارد. اگر می‌خواهید موجب بهبود سئو سایت خود شوید و از سایت خود بیشترین درآمد را داشته باشید، از این نرم‌افزارها استفاده کنید. امروزه به دلیل اینکه بسیاری از افراد بیشتر وقت خود را در فضای مجازی می‌گذرانند، استفاده از وب اپلیکیشن اهمیت زیادی دارد. این وب‌ها به صورت ۲۴ ساعته در اختیار کاربران قرار دارند و هر کاربر می‌تواند به راحتی به آن دسترسی داشته باشد.‌ 

افزایش تعامل کاربران و ارتباط آن‌ها باعث بالا رفتن سئو سایت می‌شود‌. این کار باعث افزایش رتبه در گوگل شده و صفحه شما در صفحات اولیه گوگل قرار خواهد گرفت‌. افزایش سئو سایت یکی از مهمترین اتفاقاتی است که می‌تواند در یک سایت بیفتد. شما باید از وب اپلیکیشن‌ها کمک بگیرید تا بتوانید سئو و رتبه سایت خود را افزایش دهید.

کاربردهای وب اپلیکیشن ‌ها

وب اپلیکیشن‌ها کاربردهای زیادی دارند. کاربردهای متنوع و مفید آن‌ها باعث می‌شود که در رتبه بالایی قرار گیرند. زمانی که این نرم‌افزارها طراحی شدند، مشکلات بسیاری از سایت‌ها برای تعامل با کاربران حل شد. از طریق صفحات مختلفی می‌توان این نرم‌افزارها را جستجو و استفاده کرد. از جمله کاربردهای این نرم‌افزارهای تحت وب می‌توان به برنامه پردازش کلمات و ایمیل اشاره کرد. 

جیمیل نیز یکی دیگر از این وب‌ها است. از کاربردهای مهم این وب‌ها می‌توان به ویرایش فیلم و عکس نیز اشاره کرد. وب اپلیکیشن‌ها با استفاده از اینترنت، می‌توانند عملکرد زیادی داشته باشند. کاربرد آن‌ها در حدی است که اکثر کاربران را به سمت خودشان جذب کرده‌اند. این وب‌ها می‌توانند شامل اپلیکیشن‌های موبایلی باشند. زمانی که شما یک گوشی همراه را خریداری می‌کنید، بسیاری از آن‌ها روی گوشی شما نصب شده‌اند. 

زمانی که شما به اینترنت دسترسی دارید، به صفحات مرورگر مراجعه کنید و از این وب اپلیکیشن‌ها استفاده نمایید. زمانی که آفلاین هستید هم می‌توانید به اطلاعات ذخیره شده خودتان مراجعه کنید. از کاربردهای مهم آن می‌توان به افزایش نرخ فروش اشاره کرد. این وب‌ها برای ارتباط گیری بیشتر و بهتر با مخاطبان شما مناسب هستند. با استفاده از آن‌ها می‌توان برای بهبود وضعیت یک سایت فروش هم راه چاره‌ای اندیشید‌.

نمونه ‌های وب اپلیکیشن ‌ها


از جمله نمونه‌های مختلف وب اپلیکیشن‌ها می‌توان به تاکسی‌های آنلاین اشاره کرد. تقریبا تمامی افراد از این مورد استفاده‌های زیادی می‌کنند. این نرم‌افزارهای تحت وب برای سرعت بخشیدن به کارها نیز کمک بسیار زیادی می‌کنند. از طریق نرم‌افزارهای تاکسی اینترنتی می‌توان در صورت داشتن اینترنت با سرعت بالا اقدام به درخواست تاکسی کرد. این یکی از کاربردهای مهم وب اپلیکیشن برای دسترسی بهتر به تاکسی است.

از نمونه‌های دیگر آن می‌توان به پرداخت آنلاین اشاره کرد. پرداخت آنلاین مانند نرم‌افزارهای مختلفی که پرداخت قبوض، دریافت شارژ، خرید بسته و کارهای دیگری توسط آن‌ها انجام می‌شود. این نمونه از نرم‌افزارهای تحت وب نیز استفاده‌های زیادی دارند. کاربران اهمیت زیادی به این موارد داده و روی گوشی خود نصب می‌کنند. این وب‌ها باعث می‌شوند که شما بتوانید کار خودتان را در هر مکانی که قرار دارید به راحتی انجام دهید.

از دیگر نمونه‌ها می‌توان به نرم‌افزارهای مدیریت پروژه اشاره کرد. مدیریت پروژه این روزها نیازمند استفاده از برخی نرم‌افزارهای تحت وب است. این نرم‌افزارها باعث می‌شوند که افراد در هر نقطه‌ای که هستند از طریق یک محیط مشترک با یکدیگر در ارتباط بوده و پروژه به‌راحتی مدیریت شود. برای مثال ترللو یکی از این نرم‌افزارهاست. یکی دیگر از نمونه‌های وب اپلیکیشن‌ها، وب تبدیل واحد است. تقریبا روی تمامی گوشی‌های همراه وجود دارد و طیف وسیعی از تبدیل واحد را انجام می‌دهد. این مورد نیز برای افرادی که در این زمینه فعالیت انجام می‌دهند بسیار کاربردی و مهم است.

سخن پایانی

همانطور که از مطالب بالا متوجه شدید نرم‌افزارهای تحت وب یا وب اپلیکیشن‌ها اهمیت زیادی در دنیای امروزی دارند. کارها و فعالیت بیشتر شرکت‌ها توسط اینترنت و نرم‌افزارهای مختلف انجام می‌شود‌. این نرم‌افزارها باعث ارتباط بهتر با مخاطب و افزایش رتبه در گوگل خواهد شد. تنوع در ساخت این نرم‌افزارها باعث شده در حوزه‌های مختلفی کاربرد داشته باشند. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید، با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید. همکاران ما اطلاعات لازم را در این زمینه در اختیار شما قرار خواهند داد. شما می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.