طراحی سایت شرکتی و داشتن یک وبسایت مناسب وکارآمد در این زمینه مزایا و امکانات بسیار زیادی را در اختیار یک کسب و کار قرار می دهد و باید بدانید که هدف شما از داشتن یک وبسایت در این زمینه چیست؟ چه مواردی نیاز به طراحی دارد و برای کاربران خود چه قابلیت هایی را زیر نظر دارید. زمانی که قصد راه اندازی یک وبسایت در این زمینه را دارید، اولین مرحله ای که با آن مواجه هستید، موضوع طراحی سایت می باشد و باید به مواردی که در این زمینه رعایت کنید، توجه لازم را داشته باشید تا کیفیت را فدای کمیت نکنید. امروزه شرکت های بسیاری در زمینه های تجاری مختلف در کشور ایران یا خارج از کشور فعالیت می کنند و همگی برای معرفی خود نیازمند یک وبسایت مناسب می باشند.

طراحی سایت شرکتی چیست؟

برای پاسخ به این پرسش باید گفت: به اقدامات مورد نیاز برای راه اندازی و پیاده سازی یک وبسایت، در حوزه معرفی خدمات یک شرکت، طراحی سایت شرکتی گفته می شود. این نوع وبسایت با اهداف مختلفی بسته به سفارش کارفرما تولید شده و برای عموم مردم قابل نمایش می باشد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. پیش از آن باید در نظر داشته باشید که راه اندازی یک وبسایت در این حوزه، نیازمند تخصص و دانش بالا به دلیل رقابت بسیار زیادی که وجود دارد، می باشد.

مزایای طراحی سایت شرکتی

کسب و کار های جدید، دیگر مانند زمان های قدیم نیستند که از طریق چاپ اطلاعات خود در روزنامه یا تراکت های کاغذی، خدمات خود را معرفی کنند. بلکه امروزه با گسترش اینترنت بین المللی، بسیاری از کشور ها از این قابلیت و پتانسیل مفید استفاده کرده اند و با راه اندازی وبسایت خدمات و محصولات شرکت خود را معرفی می کنند. با راه اندازی و داشتن همچین سایتی شما می توانید علاوه بر معرفی کسب و کار خود به سایر موارد مانند:

کسب در آمد اینترنتی

استخدام افراد

تبلیغات

برند سازی

تماس با کاربران

فروش محصولات

بپردازید. هر کدام از این موارد اصول خاص خود را دارد که با کمی تحقیق در این زمینه می توانید قواعد کلی و بازاریابی در این حوزه را بشناسید.

انواع روش های طراحی سایت شرکتی

بصورت کلی در زمینه طراحی سایت، موضوعات مختلفی سهیم می باشند و نمی توان یک قاعده کلی تعریف کرد. در بررسی انواع روش ها برای راه اندازی سایت شرکتی، باید ابتدا بررسی کنید که بودجه مورد نظر شما چقدر است و چقدر قصد هزینه کردن برای سایت خود دارید. زمانی که بتوانید به صورت واضح به این سوال پاسخ دهید، روش های مختلفی که برای شما وجود دارد نمایش داده می شود.

۱. طراحی سایت شرکتی بصورت قالب آماده و استفاده از cms

یکی از پر بازده ترین روش های طراحی سایت شرکتی، استفاده از سیستم های مدیریت محتوای معروف مثل : وردپرس، جوملا، دروپال و ... می باشد که به دلیل سرعت بالا، هزینه پایین و بازدهی بالا امروزه اکثر وبسایت ها در این مسیر قدم می گذارند. این روش با داشتن مزایای بسیار زیاد، معایب خاص خود را نیز دارد که می توانید به تحقیق و بررسی آن بصورت مفصل بپردازید و موضوع آن خارج از این مقاله است.

۲. راه اندازی وبسایت بصورت کد نویسی

سایت های شرکتی که بصورت کد نویسی راه اندازی و پیاده سازی می شوند، از نظر قیمت و هزینه گران تر بوده، اما اگر طراحی آن را به پایدار ثبت واگذار کنید، می توانید با خیالی راحت بسیاری از فعالیت های خود و ویژگی هایی که برای سایت نیاز دارید را پیاده سازی کنید. طراحی یک قالب بصورت اختصاصی و مدیریت شخصی می تواند کلاس کاری شما را افزایش داده و با بهره مندی از پشتیبانی می توانید مشکلات خود را در سریع ترین زمان حل کنید.

هزینه طراحی سایت شرکتی چقدر است؟

قیمت طراحی و راه اندازی سایت های شرکتی بسته به دو مورد بالا و ویژگی های جدیدی که نیاز دارید به سایت شما اضافه شود، هاستی که خریداری می کنید، مدت زمان آن، داشتن ادمین برای درج محتوا، سئو شدن سایت و ... متغیر است. بصورت کلی ابتدا نیاز های خود را بر روی یک کاغذ نوشته تا بتوانید بر آورد مناسبی از قیمت و هزینه آن داشته باشید. پایدار ثبت با ارزان ترین و اقتصادی ترین قیمت، پروژه های سایت شما را انجام داده و در کمترین زمان به شما تحویل خواهد داد.

اهمیت پشتیبانی پس از طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت موضوع اول است و پس از آن تازه اصل موضوع شروع خواهد شد، یعنی اگر شما یک سایت را حتی با قیمت ارزان تحویل بگیرید و پس از گذشت زمان، نیاز به پشتیبانی داشته باشید اما نتوانید یک پشتیبانی با کیفیت را دریافت کنید، این موضوع بسیار اذیت کننده خواهد بود. پس همیشه در قرارداد های طراحی سایت سعی کنید تا موضوعات و نیاز های خود را بصورت کاملا شفاف و واضح بیان کنید تا یک سایت با کیفیت را در اختیار داشته باشید. این موضوع باعث رضایت کاربران شما و در نتیجه رشد برند شما خواهد شد.

سئوی سایت شرکتی

واژه سئو که امروزه بسیاری از وبسایت ها در حال فعالیت در این زمینه می باشند، به منظور ارتقا و بهینه سازی سایت خود برای موتور های جستجوگر بخصوص گوگل است. اگر قصد داشته باشید تا سئوی وبسایت خود را نیز انجام دهید، این پروسه از نظر زمانی و هزینه موضوعی جدا می باشد که می توانید برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید. سئوی وبسایت در فروش و برندینگ وبسایت شما بسیار تاثیر گذار بوده و می توانید اطلاعات شرکت خود را از جمله خدمات و ... در رتبه های بالای گوگل برای کاربران نمایش دهید.

جمع بندی

هزینه و قیمت طراحی سایت نیز در شرکت های مختلف متفاوت می باشد و برای داشتن بهترین سایت، باید پارامتر هاو موارد مورد نیاز خود را مشخص کنید و با یک بر آورد کلی از قیمت، پشتیبانی وکیفیت یک سایت، بهترین آن را انتخاب کنید. پایدار وب در زمینه طراحی سایت های شرکتی مختلف می تواند به شما کمک شایانی کند.

سوالات متداول

سایت شرکتی چیست؟

سایت هایی که برای فعالیت در حوزه معرفی کسب و کار و شرکت خود در اینترنت طراحی می شوند را شرکتی می گویند.

ارزان ترین قیمت برای طراحی سایت های شرکتی در ایران چقدر است؟

هزینه های طراحی سایت از حداقل 2-3 میلیون شروع می شود، به بالا.