طراحی سایت تعاملی توسط یک طراح ماهر انجام می‌شود. یک سایت تعاملی دقیقا همان چیزی است که شما در ظاهر می‌بینید. این سایت‌ها دارای مزایای زیادی هستند.‌ مزایای این سایت‌ها به دلیل ایجاد ارتباط با کاربر و فرم‌هایی است که درون سایت قرار گرفته‌اند. اگر می‌خواهید با مزایای این سایت‌ها آشنا شوید این مطلب از سامانه طراحی سایت پایدار را تا انتها مطالعه نمایید‌.

معرفی سایت تعاملی


وب سایت تعاملی، سایتی است که به کاربر اجازه می‌دهد تا با برخی از محتواها ارتباط برقرار کند. این سایت‌ها می‌توانند درباره موضوعات مختلف طراحی شوند. ‌در طراحی آن‌ها سعی شده که کاربر بتواند بیشتر ارتباط داشته و نظرات خود را ارسال کند. این سایت‌ها را می‌توان درباره آب‌وهوا یا تورهای مختلف طراحی کرد.

دستیابی به اطلاعات ارزشمند

یکی از مزیت‌های سایت‌های تعاملی دستیابی به اطلاعات ارزشمند است. از آن جایی که افراد زیادی به سایت‌های تعاملی سر‌ می‌زنند، می‌توان با استفاده از داده‌های ارزشمند آن‌ها اطلاعات زیادی به دست آورد. اصولا سایت‌های تعاملی از کاربران تقاضای آدرس ایمیل و اطلاعات ایندکسرمی‌کند. شما می‌توانید پس از دریافت این دو به آن‌ها مراجعه کرده و اطلاعات زیادی به دست آورید. با این کار شما می‌توانید آنچه را که کاربر در سایت شما به آن علاقه داشته را پیدا کنید. 

برقراری ارتباط با مشتریان

برای بازاریابی بیشتر باید حتما ارتباط خوبی با مشتریان داشته باشید. شما باید از بازاریابی شخصی استفاده کنید زیرا تاثیر بیشتری در مشتری دارد. برقراری ارتباط با مشتریان یکی از مزیت‌های مهم سایت‌های تعاملی است. ‌در این‌گونه سایت‌ها تلاش می‌شود که توصیه‌های محصول برای مشتری ارائه شود. در این سایت‌ها باید فرم‌هایی طراحی شود که اطلاعات بیهوده‌ای از مشتریان دریافت نشود. فقط باید اطلاعات لازم مانند محصول مورد علاقه و تعامل بهتر با مشتریان انجام گیرد. 

پیدا کردن مشتریان متعهد

پیدا کردن مشتریان متعهد از طریق سایت‌های تعاملی کار دشواری است. شما باید این مشتریان را برای خود نگه داشته و با آن‌ها ارتباط خوبی برقرار کنید. زمانی که مشتری با شما ارتباط برقرار می‌کند و اطلاعات کامل خودش را در اختیار شما قرار می‌دهد، باید به آن‌ها اهمیت دهید. شما باید محصول موردعلاقه مشتری را فراهم کرده و با این کار اعتماد او را جلب کنید. این مشتری که به طول کامل با شما ارتباط می‌گیرد دیگر به سایت‌های مشابه شما سر نمی‌زند.

 او سایت شما را برای خرید خود انتخاب کرده و ما باید آن را برای خودتان نگه دارید. ‌اگرچه این کار بسیار دشوار است اما اگر ارتباط درستی با مشتری برقرار کنید، می‌توانید،نیازهای او را برطرف کنید. شما باید احترام زیادی به مشتریان دائم خود قائل شوید. اگر شما پاسخ نظرات او را به موقع و با صحبت‌های صحیح و مناسب دهید، نظر او را بیشتر جلب می‌کنید. اصلی‌ترین عنصر یک سایت تعاملی مشتری است که باید اول به آن اهمیت داد. اینکه او چه نظری دارد و از شما چه درخواستی می‌کند، باید تاثیر مستقیم روی روند فعالیت شما داشته باشد. ‌شما باید فعالیت کار خودتان را با توجه به درخواست‌های مشتریان متعهد ادامه دهید.

بهبود رتبه بندی گوگل

یکی دیگر از مزیت‌های سایت تعاملی افزایش رتبه گوگل است. این کار به راحتی امکان‌پذیر نبوده و شما باید قوانین گوگل را در سایت خود اعمال کنید. اینکه سایت شما دارای محتواهای سئو شده باشد و ارتباط خوبی با مشتری داشته باشید، اهمیت زیادی دارد. اگر گوگل شما را در رتبه بالایی قرار دهد، محصولات شما در صفحات اولیه نمایش داده می‌شوند. بالا رفتن رتبه شما در گوگل با کمی دقت و توجه به محتواها انجام‌پذیر است.

 اینکه شما برای تولید محتوا از یک متخصص استفاده کنید، اهمیت زیادی در این موضوع دارد. این کار باعث می‌شود که مشتریان شما افزایش یافته و تعامل شما با آن‌ها بیشتر شود. شما باید با استفاده از قوانین گوگل، طراحی سایت خود را به‎گونه‌ای انجام دهید که مشتریان بیشتری را جلب کند. جلب اعتماد مشتری و رابطه صمیمانه با آن‌ها باعث می‌شود که گوگل رتبه بهتری به شما بدهد. این کار موجب افزایش مشتری و فروش در شرکت شما می‌شود؛ بنابراین اگر در یک سایت تعاملی، تعامل بهتری میان کاربران و یک سایت برقرار شود، باعث بالا رفتن رتبه گوگل می‌گردد.

توسعه محتوا

یکی دیگر از مزیت‌های طراحی سایت‌های تعاملی توسعه محتوا است. اگر محتواهای یونیک و باکیفیت در سایت شما قرار گیرند، باعث افزایش مشتریان می‌شود. میزان فروش، ارتباط زیادی با سئوی مطالب موجود در یک سایت تعاملی دارد. شما می‌توانید با استفاده از یک محتوای مرتبط با قوانین گوگل، فروش خود را افزایش دهید.

 در اینگونه سایت‌ها افزایش کیفیت محتواها باعث افزایش فروش و بازاریابی می‌شود. افزایش مشتریان فقط در صورتی امکان‌پذیر است که توسعه محتوا به صورت هوشمند انجام شود. طراحان این سایت‌ها کار سختی را به عهده دارند و باید با توجه به علائق مشتری از محتواهای گوناگون استفاده کنند.

چرا برای فروش بیشتر از سایت تعاملی استفاده کنیم؟


فروش یک محصول زمانی افزایش می‌یابد که یک مشتری بتواند ارتباط بیشتری با فروشنده داشته باشد. ‌از آنجایی که در سایت‌های تعاملی هدف اصلی ارتباط با مشتری است، این سایت می‌تواند موجب فروش بیشتر شود. این تعاملات باعث می‌شود که نیازهای یک مشتری در قالب یک متن قرار گرفته و فروشنده آن‌ها مطالعه کند.

 اگر چندین مشتری یک نظر یکسان داشته باشند فروشنده می‌تواند بهتر به کار خود ادامه دهد. ‌نظرات مشتریان توسط این سایت‌ها به صورت مستقیم روی کار بازاریابی و فروش تاثیر دارد. یک مشتری می‌تواند اطلاعات بیشتری از شما دریافت کند و شما نیز به همین صورت عمل کنید. اگر می‌خواهید محصولات خود را بهتر و راحت‌تر به فروش برسانید، می‌توانید از سایت‌های تعاملی استفاده کنید. این سایت‌ها بیشترین تعامل را با مشتری داشته و با همین هدف طراحی می‌شوند.

سخن پایانی

همانطور که از مطالب بالا متوجه شدید، طراحی یک سایت تعاملی اهمیت و مزیت‌های زیادی دارد. با طراحی اینگونه سایت‌ها می‌توانید ارتباط بیشتری با مشتری داشته باشید. ارتباط بهتر با مشتری باعث می‌شود که فروش شما افزایش یافته و در رتبه‌های بالای گوگل قرار گیرید. شما می‌توانید یک سایت را با استفاده از طراح ماهر برای خودتان طراحی کرده و فعالیت کنید. اگر در این موضوع دچار شک و شبهه هستید و اطلاعات بیشتری نیاز دارید همکاران ما به شما کمک می‌کنند.