طراحی سایت به روش های بسیار مختلفی قابل اجرا و پیاده سازی می باشد که یکی از آن ها استفاده از قالب و تمپلیت های آماده می باشد. این جنبه از طراحی سایت دارای فواید و معایبی می باشد که به هر کدام به صورت مختصر و مفید اشاره ای خواهیم کرد. در سامانه پایدار کلیه امور مربوط به طراحی وب سایت با قالب های آماده نیز همانند سایر خدمات، با کیفیت بسیار بالا انجام می شود و می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنیم. قالب های آماده از بسیاری جهات به عنوان یک امتیاز مثبت در وبسایت شناخته می شوند، چرا که به دلیل استقبال بالای کاربران از آنها، معمولا سرعت و کیفیت مناسبی را ارائه می دهند. البته باید در نظر داشته باشید که قالب اورجینال و با کیفیتی را در سایت خود استفاده کنید.

منظور از قالب آماده چیست؟

اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای طراحی و پیاده سازی وبسایت خود استفاده کرده باشید، حتما در ابتدای کار اسم قالبهای آماده به گوشتان خورده است. منظور از قالب آماده، یک قالب وبسایت از پیش طراحی شده می باشد که فقط کافیست آن را بر روی هاست نصب و اجرا کنید تا بتوانید از کلیه مزایای آن بهره مند شوید. این قالب ها را می توان بصورت رایگان یا پولی دریافت کرد که توصیه می شود از نسخه های رایگان آن استفاده نکنید. چرا که ممکن است وجود ویروس زحمات چند ساله شما را در یک لحظه از بین ببرد و سایت شما بصورت کل از دسترس خارج شود. هر چند که برای آن نیز راه حل هایی وجود دارد اما احتیاط شرط عقل است! 

بهترین قالب آماده برای طراحی سایت


طراحی سایت با قالب آماده نیازمند شناخت کافی از قالب های موجود در بازار می باشد و سعی کنید تا بهترین نوع آن را متناسب با نوع نیاز های کاربر و سایتی که در دست دارید، نصب و انتخاب کنید. اگر سایت شما در حوزه انتشار محتوای بلاگی فعالیت می کند، سعی کنید قالبی را متناسب با متن و تصاویر وبلاگی خریداری کنید تا بهترین سازگاری را با سایت شما داشته باشد. از طرفی اگر یک فروشگاه اینترنتی را مدیریت می کنید می توانید تا یک قالب آماده فروشگاهی را برگزیده و آن را بر روی هاست خود نصب کنید. سازگاری بالای قالبهای آماده با وبسایت شما می تواند مانع از افت سرعت و فعالیت کاری شما شده و تمرکز خود را بر روی موارد دیگری بگذارید.

آیا استفاده از قالب آماده نیاز به دانش برنامه نویسی دارد؟


طراحی سایت با قالب آماده نیاز چندانی به دانش برنامه نویسی نداشته و شما می توانید آن را به سادگی انجام دهید. معمولا تمامی قالب های آماده یک فایل آموزشی دارند و در صورت نبود این فایل آموزش های فراوانی در این باره در سطح اینترنت و یوتیوب، وجود دارد. شما با استفاده از این آموزش ها می توانید وبسایت خود را با یک قالب آماده طراحی و راه اندازی کنید. در بعضی مواقع که نیاز به تغییرات خاصی در سایت خود داشته باشید، ممکن است نیاز به دانش برنامه نویسی احساس شود که آن هم امروزه با نصب و دانلود پلاگین های وردپرس یا جوملا، مرتفع شده است.

هزینه طراحی سایت با قالب آماده برای مشتری

اگر شما یک قالب آماده را از پیش انتخاب کنید و فقط درخواست نصب آن را بر روی هاست خود بدهید، از نظر هزینه طراحی سایت، تعرفه های بهتر و اقتصادی تری در پیش و روی شما می باشد. در صورتیکه خود شما از این دانش بهره مند باشید نیز می توانید فقط با صرف هزینه خرید قالب، وبسایت خود را طراحی و پیاده سازی کنید. با این حال نرخ و تعرفه های طراحی سایت وبلاگی، فروشگاهی، خدماتی و ... در کشور ایران بسیار متغییر می باشد و ما در سامانه پایدار قصد داریم تا با بهترین و ارزان ترین قیمت، پروژه های طراحی سایت را برای کاربرانمان انجام دهیم.

ویژگی های ایده آل یک قالب آماده

پشتیبانی از پلاگین های وردپرس یا جوملا

  • امنیت و بک آپ فایل های حساس در حد بالایی در نظر گرفته شده باشد
  • سرعت بارگذاری صفحات بالا باشد
  • قیمت و هزینه قالب آماده
  • پشتیبانی طراحی سایت 
  • استفاده از ویجت های متنوع برای درج المان های مختلف بر روی وبسایت
  • امکان ثبت نام کاربر 
  • تعامل بالای کاربر با وبسایت با طراحی ظاهر پسند 
  • موبایل فرندلی بودن قالب آماده

تمامی موارد بالا از مهم ترین و پر کاربرد ترین نکات طراحی وبسایت با قالب آماده می باشد که با درج این نکات می توان یک وبسایت ایده آل را پیاده سازی و طراحی کرد.

طراحی سایت با قالب آماده وردپرس یا جوملا


قالب های آماده برای هر 2 سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا وجود دارد که می توان آن ها را بصورت رایگان یا پولی خریداری کرد. این قالب های بسته به نوع سیستم مدیریت محتوا با زبان های برنامه نویسی تحت وب پیاده سازی شده اند و انتخاب آنها بستگی به نوع سایت شما خواهد داشت. اینکه بگوییم وردپرس بهتر است یا جوملا، کاملا نیاز به بررسی و تحقیق توسط شما دارد اما بصورت خلاصه به دلیل محبوبیت بالا و درج افزونه های متنوع وردپرسی، این سیستم مدیریت محتوا سادگی بیشتری برای کار و طراحی وبسایت با قالب آماده دارد.

جمع بندی

طراحی سایت با قالب آماده می تواند از نظر هزینه، سرعت و بهبود کیفیت کار سایت شما، باعث رشد و توسعه کسب و کارتان شود. این امر را می توان به سادگی از طریق مشاهده آموزش های ویدئویی یا نوشتاری آموخت و بر روی سایت خود پیاده سازی کرد. سیستم های مدیریت محتوا امروزه بسیاری از قالب های آماده را پشتیبانی کرده و می توانید از آنها برای مدیریت یک سایت در زمینه های مختلف استفاده کنید. ما در سامانه پایدار می توانیم کلیه امور مربوط به خرید هاست، طراحی سایت در انواع مختلف را با اقتصادی ترین هزینه انجام دهیم و شما را بصورت 24 ساعته با مشاوره رایگان راهنمایی کنیم.

سوالات متداول

منظور از طراحی سایت با قالب آماده چیست؟

استفاده از یک قالب آماده رایگان یا پولی، برای پیاده سازی یک وبسایت را طراحی سایت می نامند.

هزینه طراحی سایت با قالب آماده؟

اگر شما از دانش کافی در این باره برخوردار باشید می توانید بصورت رایگان کلیه امور مربوط به طراحی سایت را بصورت رایگان انجام دهید.