خرید هاست و دامنه ارزان مستلزم دانستن چند نکته اساسی و بسیار مهم است؛ چرا که آدرس وب سایت شما یعنی نام دامنه فعالیت و به قول معروف هویت شما در صفحات وب را بیان می‌کند و به همین دلیل، باید بسیار اصولی انتخاب گردد. در مورد انتخاب‌هاست نیز معمولاً هاست اشتراکی گزینه‌ای عالی و ارزان به‌شمار می‌آید. سرورهای مجازی که با آن سرور اختصاصی هم می‌گویند با قیمت بالاتر و صددرصد امکانات بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف ما در این مقاله از سامانه طراحی سایت پایدار وب، معرفی یک هاست ارزان‌ قیمت ولی باکیفیت است.

راهنمای انتخاب نام دامنه


برای خرید هاست و دامنه ارزان همان‌گونه که در ابتدا به این موضوع اشاره کرده‌ایم، نام دامنه اولین نکته به حساب می‌آید. شما باید از نامی کاملاً راحت که نوشتاری ساده دارد، استفاده کنید. توصیه ما به شما این است که از نام‌های مخفف به هیچ عنوان بهره نبرید و همچنین نام مورد نظر، پیچیده و البته طولانی نباشد. به هیچ وجه از اعداد و خط تیره نیز در انتخاب نام استفاده نکنید. سعی کنید از کلماتی که بتواند کسب و کار و فعالیت شما را بیان کند، به نحو احسن استفاده کنید. جذابیت نام مورد نظر نیز خود نکته بسیار مهمی به‌شمار می‌آید.

 سپس باید این نکته را بررسی کنید که نام مورد نظر قبلاً انتخاب شده است یا شما نمی‌توانید از این نوع نام استفاده کنید؛ چرا که اگر نام شما کپی باشد، صددرصد با مشکلات قانونی زیادی روبرو خواهید شد. پسوندهایی مانند com از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند که می‌تواند برای کسب و کار شما گزینه مناسب و ایده‌آلی باشد. البته سایت‌ها و اشخاص ایرانی معمولا از ir بیشتر استقبال می‌کنند.

هاست اشتراکی چیست؟


همانطور که از نام هاست اشتراکی پیداست این نوع هاست را می‌توان جزء آن دسته از هاست‌هایی در نظر گرفت که به شکل مشترک می‌توان مورد استفاده قرار دهید. منابعی که هاست اشتراکی در اختیار شما قرار می‌دهد، منابع اختصاصی نیستند. به‌گونه‌ای که شما یک سرور را باید برای پشتیبانی چندین سایت مختلف در نظر بگیرید. تمام این چندین سایت از یک منبع استفاده می‌کنند و به‌ همین دلیل است که هزینه کمتری را برای خرید هاست اشتراکی پرداخت می‌کنید. به هر حال تا حدودی نیاز کاربران با استفاده از میزبان‌های اشتراکی برطرف می‌شود و این خود می‌تواند در ابتدا برای بسیاری گزینه‌ای ایده‌آل باشد.

 از جمله ویژگی‌های اصلی هاست اشتراکی در خرید هاست و دامنه ارزان قیمت پایین آن است، اما بی‌انصافی است اگر دسترسی بسیار راحت و آسان را نیز از یاد ببرید و نمی‌توان به هیچ‌ عنوان از این موضوع غافل شد؛ چرا که شرکت هاستینگ خدمات نگهداری، تعمیر و پشتیبانی را بر عهده می‌گیرد و به ‌همین ‌دلیل، خیال شما را از بابت دسترسی کاملاً راحت می‌کند.  

مهم‌ترین مزیت خرید هاست اشتراکی


صددرصد خرید هاست و دامنه ارزان زمانی می‌تواند یک خرید مقرون به‌صرفه باشد که شما بتوانید از قابلیت‌های ابتدایی و اصلی هاست نیز استفاده کنید. بسیاری از افراد برای راه‌اندازی سایت خود در ابتدا برای اینکه هزینه بالایی را برآورد نکنند، از هاست‌های اشتراکی استفاده می‎کنند. نسبت به سرور مجازی خدمات این نوع هاست را نیز نباید از یاد نبرید. ما در ادامه شما را با مهم‌ترین مزیت این نوع هاست بیشتر آشنا می‌کنیم.

قیمت ارزان

زمانی که به دنبال خرید هاست و دامنه ارزان هستید، اولین گزینه‌ای که توجه شما را به خود جلب می‌کند، بدون‌شک هاست اشتراکی است. قیمت ارزان این هاست اولین مزیت به شمار می‌آید و باعث می‌شود بسیاری از مدیران سایت‌های گوناگون این نوع خرید را یک  خرید مقرون به‌صرفه معرفی کنند. به هر حال تمامی سایت‌ها به صورت تخصصی فعالیتی ندارند و برای راه اندازی یک سایت معمولی از هاست اشتراکی می‌توانند به‌ عنوان یک گزینه مناسب و البته هوشمندانه‌ استفاده کنند. چنانچه شما شرکت معتبری را برای خرید هاست اشتراکی انتخاب کنید، قطعاً از پهنای باند و فضای دیسک بیشتری برخوردار خواهید شد. می‌توان گفت قیمت مناسب و ارزان اولین مزیت سرویس‌های میزبانی اشتراکی به شمار می‌آیند.

سخن پایانی

خرید هاست و دامنه ارزان با توجه به شرایطی که گفته شد می‌تواند بهترین گزینه را هاست اشتراکی معرفی کند. معمولاً هاست‌های اشتراکی با فضای ذخیره‌سازی و پهنای باند مشخص بهترین گزینه برای راه اندازی یک سایت اینترنتی با کیفیت محسوب می‌شوند و به هرحال، قیمت همیشه جزء معیارهای اصلی برای استفاده از خدمات گوناگون این‎چنینی به‌شمار می‌آید، اما بهتر است این نکته را نیز در نظر بگیرید که حتی خرید هاست اشتراکی نیازمند دقت بسیار بالایی است و نمی‌توان از هر نوع شرکتی به خرید هر نوع هاستی بپردازید. 

بهتر است قبل از هر اقدامی با فردی متخصص و باتجربه در این زمینه گفتگو کنید تا بتوانید آگاهانه و هوشمندانه خریدی مقرون به‌صرفه را تجربه کنید. هاست یکی از مهم‌ترین قسمت‌هایی است که در ابتدای راه‌اندازی سایت مورد توجه قرار می‌گیرد و بهتر است برای استفاده از خدمات ارزان از هر نوع امکانات بی‌کیفیتی استفاده نکنید؛ چراکه از این نوع دیدگاه و طرز فکر خود پشیمان خواهید شد.