طراحی سایت های وردپرسی بعضا با خرید قالب های آماده رایگان یا پولی صورت می گیرد که در این مقاله از سامانه پایدار وب قصد داریم در ارتباط با اهمیت قالب های وردپرسی و معرفی ویژگی های کارآمد ترین قالب ها بپردازیم. طراحی وبسایت یکی از خدمات ما در سامانه پایدار می باشد و شما می توانید سفارش انواع وبسایت های فروشگاهی، تجاری، مجله ای، شرکتی و ... را با هزینه ارزان درج کرده و در سریع ترین زمان یک سایت با کیفیت را تحویل بگیرید. اما بپردازیم به موضوع بحث یعنی اهمیت قالب های انتخاب شده برای سایت. یکی از مهم ترین نکاتی که در طراحی سایت مورد اهمیت می باشد، توجه به ظاهر و ویژگی های بصری یک سایت است که در قالب درج می شود، برای پیاده سازی بهترین طراحی بصری و کاربر پسند، بایستی از اصول طراحی وب سایت پیروی کنید تا یک سایت با کیفیت داشته باشید.

قالب وبسایت وردپرسی چیست؟

قالب سایت های وردپرسی در واقع اساس و ساختار کلی سایت می باشد که در آن ویژگی های ظاهری و کاربری درج شده است. این قالب ها را می توان بصورت رایگان و پولی با خرید لایسنس اورجینال تهیه کرده و بر روی سایت نصب کرد. اما بهتر است بدانید که معمولا قالب های رایگان از نظر امنیتی و کیفی، وضعیت مناسبی نداشته و توصیه نمی شود. چرا که ممکن است پس از تلاش برای پیاده سازی سایت و مدتی فعالیت، یک شبه سایت شما در اثر اختلال امنیتی یا برنامه نویسی، دچار مشکلات بزرگ و کوچکی شده و زحمات شما از بین برود.

مهم ترین نکات در هنگام انتخاب قالب وردپرسی


زمانی که قصد طراحی سایت وردپرسی را داشتید و نیاز به خرید یا تهیه یک قالب آماده داشته باشید، می توانید از معروف ترین قالب های موجود در سطح وب استفاده کرده و از ویژگی های این قالب ها استفاده کنید. اما زمانی که قصد داشته باشید تا یک وبسایت را بصورت کامل شخصی سازی کنید و هر ویژگی و قابلیتی که نیاز دارید بر روی آن پیاده سازی کنید، موضوع کمی متفاوت می شود. قالب ها بصورت کلی در 2 بخش تقسیم می شوند.

1-قالب های آماده وردپرسی

قالب های آماده را می توان از فروشگاه های معتبر جهانی و حتی داخل ایران با پرداخت هزینه خریداری کرده و با چند کلیک اقدام به نصب آنها کنید. نکته ای که در این جا حائز اهمیت می باشد، این است که آیا دوست دارید سایت شما شبیه هزاران سایتی باشد که از این قالب های آماده استفاده می کنند؟ اگر جواب شما بله می باشد، این روش گزینه مناسبی برای شما می باشد. در طرف دیگر بعضی از شرکتها یا اشخاص قصد دارند یک قالب شخصی و خصوصی داشته باشند تا شبیه هیچ سایتی در سطح وب نباشد. برای این کار می توان از طراحی سایت با قالب سفارشی استفاده کرد.

2- طراحی قالب وردپرسی

طراحی قالب سفارشی در وردپرس موضوع مهمی در هنگام طراحی سایت می باشد. چرا که شما می توانید هر ویژگی و قابلیتی که به آن نیاز دارید را در سریع ترین زمان با کد نویسی و برنامه نویسی بر روی سایت خود پیاده کنید. این موضوع نیاز به دانش برنامه نویسی و طراحی سایت داشته و بایستی برای اجرا از مقدمات این حوزه بهره مند باشید. سامانه پایدار وب طراحی سایت های مختلف را بصورت قالب شخصی و اختصاصی انجام داده و شما می توانید برای دریافت اطلاعاتی در این باره با ما تماس بگیرید.

هزینه طراحی سایت با قالب آماده

قالب های آماده را می توان با نرخ 10 تا 30 دلار خریداری کرده و بدون نیاز به هیچ هزینه اضافی آنها را بر روی هاست خود آپلود کرده و نصب کنید. سایت های وردپرسی سازگاری بالایی با این قالب ها داشته و بهتر است از قالب های اورجینال استفاده کنید. هزینه طراحی سایت با این قالب ها بسیار ناچیز است و در مقابل داشتن یک وبسایت اختصاصی با طراحی جذاب ناچیز می باشد.

هزینه طراحی سایت با قالب اختصاصی

طراحی سایت سفارشی و اختصاصی با طرح دلخواه، از نظر تعرفه و هزینه رقم بالاتری به نسبت سایت های وردپرسی با قالب آماده دارد. برای پرداخت این هزینه و اطلاع از تعرفه ها باید نوع سایت خود را مشخص کرده و بر اساس آن، میزان هزینه را مطلع شوید. به عنوان مثال طراحی سایت های فروشگاهی با مجله ای و شرکتی، از نظر قیمتی دارای تفاوت های کلی می باشد.

مدت زمان طراحی سایت با قالب اماده

همانطور که در بالا اشاره کردیم، قالب های آماده وردپرسی که برای طراحی سایت استفاده می شود، با چند کلیک نصب شده و سفارشی سازی آن بازه ای بین یک تا 7 روز زمان می برد. البته امروزه بسیاری از قالب ها هستند که بر اساس ویژگی های مورد نیاز، در مدت زمان کمتری نیز طراحی می شوند.

مدت زمان طراحی سایت با قالب اختصاصی

سایت های اختصاصی از نظر مدت زمان، بازه بیشتری برای طراحی نیاز دارند. چرا که از روش های اصولی طراحی سایت و کد نویسی بهره مند شده اند. بازه زمانی که برای این سایت ها می توان اعلام کرد، بستگی به نوع سایت داشته و معمولا بین 14 روز تا 1 ماه کاری زمان نیاز است تا یک سایت استاندارد و بهینه طراحی شود. با این حال در سامانه پایدار وب شما می توانید در سریع ترین زمان سایت خود را سفارش دهید تا برای شما طراحی شود.

اهمیت سرعت قالب وردپرسی


سرعت قالب های وردپرسی موضوع بسیار مهمی می باشد که نباید از آن غافل شد. سرعت یک وبسایت ارتباط مستقیمی با قالب آن داشته و فرقی نمی کند که از چه قالبی استفاده می کنید. بر اساس نحوه کد نویسی و بهینه سازی کدها، سرعت سایت های مختلف با هم متفاوت است و در هنگام طراحی سایت باید به این موضوع توجه داشته باشید.

اهمیت امنیت قالب وردپرسی

امنیت یک وبسایت نیز همانند سرعت، ارتباط مستقیمی با قالب انتخاب شده توسط شما دارد. انتخاب یک قالب نا مناسب و بی کیفیت ممکن است باعث هک شدن و نفوذ به سایت شما شده و زحمات تیم و مجموعه به خطر بیفتد. در طرف مقابل اگر یک قالب با کیفیت و اورجینال داشته باشید، نگرانی بابت موضوعات امنیتی نخواهید داشت و می توانید فعالیت خود را روی سایت ادامه دهید.

جمع بندی

طراحی سایت با قالب های مختلف، از خدمات ما در سامانه طراحی سایت پایدار می باشد و شما می توانید پیش از سفارش، از طریق ارتباط و دریافت مشاوره رایگان، سوالات خود را مطرح کرده تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند. در هنگام انتخاب قالب، سرعت، امنیت و کیفیت را اولویت قرار دهید تا یک سایت با کیفیت داشته باشید.

سوالات متداول

هزینه طراحی سایت با قالب اختصاصی چقدر است؟

تعرفه های اعلام شده توسط سامانه پایدار وب بر اساس اقتصادی ترین شرایط در نظر گرفته شده است و می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

آیا نصب قالب آماده می تواند سایت ما را راه بیندازد؟

بله. شما می توانید با نصب قالب آماده در وردپرس یک سایت داشته باشید و از مزایای آن استفاده کنید.